James Patterson / Maxine Paetro „Bikinis“


James Patterson / Maxine Paetro
„Bikinis“
„Alma littera“ 376 psl. 2009 metų leidimo

James Patterson, gimė 1947 kovo 22 dieną Niujorke. Per savo karjerą jis parašė apie 97 knygas ir manau tai dar ne pabaiga. Tai autorius, kuris mielai bendradarbiauja su kitais autoriais, tokiais kaip Maxine Paetro, Andrew Gross ar Peter de Jonge. Jam netrūksta idėjų, bet visada įdomu pasižvalgyti po kitų žmonių fantazijų klodus.
Mano knyginė pažintis su šiuo rašytoju buvo atsitiktinė.  Kažkada per televizorių pamačiau trilerį „Bučiuoti merginas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko tokie garsūs aktoriai, kaip Morgan Freeman ir Ashley Judd. Šio filmo siužetas mane sudomino, todėl apsidžiaugiau, kad policijos psichologo Alekso Kroso istorijos atsirado ir popieriuje.
Knygoje „Bikinis“ Alekso Kroso nėra, bet yra buvęs policininkas, dabartinis reporteris ir detektyvų rašytojas Benas Hokinsas. Jis vyksta į Havajus aprašyti ten žiauriai nužudytos gražuolės istoriją. Jis tampa įvykių sukūryje, nes įvykdomos dar kelios žmogžudystės.
Žudikas jį pastebi, bet Benas, nors ir susidūręs su žudiku akis į akį, jo nepastebi. O, žudikas, jau mąsto, kaip Beną įtraukti ir panaudoti savo reikmėms. Taip pats Benas tampa taikiniu. Žudikas reikalauja parašyti apie jį knygą, mainais į gyvybę – jo ir jo draugės gyvybę.
Knyga lyg susideda iš dviejų dalių. Pirmoje pasakojama apie įvykius Havajuose, antroje – Beno kova dėl išlikimo. Knygoje nėra autoriui įprastų dedukcinių įžvalgų ar protingo policininko pastebėjimų. Keista skaityti, kai buvęs policininkas apgaunamas, kaip vaikas, paprasčiausiose situacijose. „Bikinis“, tai nėra paprastas detektyvas ar trileris, čia žudynių daugiau nei reikia ar gali būti. Kraujas tiesiog persmelkęs visą knygą. Ją skaitant jau net „neskanu“. Žudynės po žudynių, žudynės po žudynių, o rezultato jokio. Tiesą pasakius, jei ant knygos viršelio nebūtų James Patterson pavardės, pagalvočiau, kad tai kokio antrarūšio ar trečiarūšio autoriaus romanas, kuris žudynėmis stengiasi užpildyti esančias rašymo spragas. Manau, kad jei, savo pažintį su šio autoriaus kūryba būčiau pradėjusi nuo šios knygos, ko gero niekada nebūčiau skaičiusi kitų jo darbų.
Ar skaičiau šią knygą dar? Šios knygos artimiausiu metu ne, bet tikrai paieškosiu kitų James Patterson knygų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą