Elizabeth Chandler „Meilės galia“


Elizabeth Chandler
„Meilės galia“
„Alma littera“ 200 psl. 2011 metų leidimo

Pirmoji meilė būna pati stipriausia, įsimintiniausia ir gražiausia. Ji būna laiminga ir nelaiminga, su atsaku ir be jo, visam gyvenimui ir trumpam laikotarpiui. Bet, ji būna. Ji aplanko kiekvieną širdelę, bet kiekviena širdelė ją skirtingai išgyvena.
Aivė, tikėjo angelais, meldėsi jiems, tikėjo, kad angelai ją saugo, bet netekus savo mylimojo Tristano, apleido angelus. Ji neteko tikėjimo, nes negalėjo patikėti, kad pirmoji meilė, kuri tik, tik pradėjo skleistis, baigėsi tragiškai. Aivė puolė į apatiją, užsisklendė savyje, atidavė savo angelų kolekciją mažąjąm broliukui Filipui. Ji nematė nieko aplinkui, o ir nenorėjo matyti. Todėl, labai pyko, kai Filipas pradėjo sakyti, kad mato angelą Tristaną.
Žuvusio Tristano siela pasilieka žemėje, jis jaučia, kad merginai, kurią nors ir miręs, bet vis dar myli, gresia mirtinas pavojus, todėl jo kaip angelo pareiga apsaugoti Aivę. Bėda ta, kad jis negali kalbėti, ji negali jo matyti. Lieka tik mažasis Filipas,  kuris vis dar tiki angelais ir gali bendrauti su Tristanu.
Ištekėjus antrą kartą Aivės mamai, jie apsigyvena naujuose namuose su Gregoriu ir jo tėvu. Gregoris žmogus, kuriuo anksčiau Aivė nepasitikėjo ir vengė, tapo jos įbroliu. Palaipsniui, vaikinas, užsitarnauja savo įseserės palankumą, nuolat rodydamas jai dėmesį, meilindamasis, o ir bendras netekties jausmas juos suvienija. Gregorio mama žuvo ir vaikinas išgyveno tai, ką dabar išgyvena Aivė. Jis, ją supranta, guodžia ir pamažu tirpina ledus kausčiusius jų santykius.
Knygoje persipina detektyvas, fantastika ir didelė romantikos dozė. Gyvųjų pasaulyje lankosi angelai, stengiasi padėti gyviesiems. Vieni juos mato, kiti jaučia, o treti geba bendrauti. Manote, kad to negali būti? Bet, juk, visi turime savo angelus sargus, tik reikia tuo labai, labai tikėti ir pajusime jų prisilietimą.
„Meilės galia“ antroji knyga iš trilogijos apie Aivę ir Tristaną. Šias knygas parašė Mary Claire Helldorfer pasislėpusi po  Elizabeth Chandler slapyvardžiu. Mary Clair yra vaikiškų knygų rašytoja, puikiai suprantanti jų vidinius išgyvenimus, todėl ir ši trilogija skirta labiau paaugliams. Ji lengvai skaitoma, aiškus ir raiškus minčių dėstymas, daug jausmų ir išgyvenimų. Knyga atspausdinta stambiu šriftu, todėl manau, kad visa trilogija puikiai galėjo tilpti į vieną knygą, nes pati istorija nėra verta trijų atskirų knygų, bet tai jau...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą